MŠ Plaňany
Mateřská školaPlaňany

Mohlo by vás zajímat

Zde si můžete přečíst některé zajímavosti, které mohou usnadnit vašim dětem se ve školce lépe cítit.

pastelky

Co s dětmi v čase (nejen) nouzového stavu ?

Pár tipů na zajímavé odkazy:

Své výtvory nabo činnosti nám klidně vyfotografujte a pošlete na školkovou adresu skolkaplanany@seznam.cz :)

Správné držení tužky

Držení tužky, pastelky či štětce představuje pro školkové děti poměrně problém. V naší školce tohoto problému dbáme a děti ke správnému držení vedeme. Je ovšem nutné, aby tato dovednost u dětí byla pěstována také mimo školku.

Na tomto  odkazu si můžete přečíst užitečné tipy nejen k správnému rozvoji jemné motoriky..

Malým dětem k nácviku  pomáhají také básničky a hry pro prstíky. Spoustu jich najdete v knížce s krásnýmy ilustracemi Nápady a básničky pro malé dětské ručičky od Jindřišky Ptáčkové vydané nakladatelstvím Portál.

Tři prstíky drží tužku,
zbylé dva se ulejvají?
Ale kdepak, kamarádi!
Vždyť ručičku podpírají!

Webový portál Rodiče vítáni

Pro rodiče, kteří se zajímají o výchovu a školství obecně je určen webový portállogo

Najdete zde spoustu užitečných informací o předškolní výchově, výchově v rodině, jaké jsou trendy ve školství, mapu certifikovaných škol či tipy pro volný čas.

Takže rodiče vítáni :)!

Desatero pro rodiče

Doporučující materiál Desatero pro rodiče dětí předškolního věku (dále Desatero pro rodiče) je určen rodičům dětí, kteří se zajímají o vzdělávání svého dítěte a vítají přehled základních dovedností, které má dítě mít před vstupem do základní školy.

Materiál Desatero pro rodiče vytvořila pracovní skupina z řad odborníků na předškolní vzdělávání a pedagogů z praxe, která vytvářela materiál pro pedagogy mateřských škol s názvem Konkretizované očekávané výstupy. Obsah Desatera pro rodiče byl v rámci diskuse na metodickém portálu www.rvp.cz velmi podpořen nejen pedagogy MŠ, ale i rodiči předškolních dětí.

Desatero pro rodiče (205.56 kB)

skolkaplanany@seznam.cz
Tel.: 321 792 244

1. třída Duhovka:
2. třída Duhovka:
3. třída - budova ZŠ:

Další kontakty zde

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Naše třídy

• 1. třída Duhovka